برای من شخصا، چیپس و پنیر یا همان هات چیپس، جذاب‌ترین دستور غذایی دوره آموزش فست فود محسوب می‌شد! پس اجازه بدهید امروز به شما آموزش بدهم که چطور می‌توانید خوشمزه‌ترین چیپس و پنیرهای دنیا را با وسایل کافه‌ای و حتی بدون آن درست کنید.

مواد مورد نیاز برای چیپس و پنیر

مواد مورد نیاز برای چیپس و پنیر

برای دو نفر:

  • چیپس نمکی: ترجیحا 1 بسته چیپس ساده بزرگ حداقل 130 گرمی. بهتر است چیپس‌ها کلفت نباشند،
چیپس مزمر برای چیپس و پنیر مناسب است
چیپس مزمر برای چیپس و پنیر مناسب است
  • کالباس مرغ، یا گوشت یا مرغ و قارچ: برای یک تا دو نفر، 5 ورق نازک کافی است،
  • کوکتل دودی: اگر در دسترس نیست، اشکالی ندارد که کوکتل را از دستور حذف کنید،
  • قارچ: با توجه به اینکه قارچ خام آب می‌اندازد، بهتر است قارچ‌ها را سرخ کرده یا حداقل در مایکرویو چند ثانیه قرار بدهید تا آبش خارج شود،
  • پنیر پیتزا: حداقل 1 تا 2 پیمانه پنیر پیتزای رنده شده تهیه کنید،
  • پنیر چدار: الزامی به وجود پنیر چدار نیست، اما وجودش به شده باعث خوشمزه شدن چیپس و پنیر می‌شود.
  • فلفل دلمه رنگی: استفاده از رنگ‌های قرمز و زرد و سبز باعث زیبایی بیشتر می‌شود. به اندازه دلخواه.
  • ذرت پخته: ترجیحا ذرت مکزیکی بخارپز شده یا کنسرو ذرت شیرین. ذرت هم به اندازه دلخواه.
  • سس قرمز: نیمی از یک جعبه سس،
  • سس مایونز: نیمی از یک جعبه سس.

آموزش چیپس و پنیر در مایکرویو

خب، اصولا چیپس و پنیر را باید به کمک اشعه مایکرویو درست کنید به همین دلیل ابتدا دستور آن را برای‌تان می‌نویسم. ابتدا یک ظرف مناسب مایکرویو، مثلا یک ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی مخصوص بردارید.

ظرف مناسب مایکرویو

بعد از آن، با مقدار خیلی کمی روغن مایع ته ظرف را چرب کرده، سپس یک لایه چیپس روی آن بریزید. منظورم از یک لایه، به اندازه‌ای است که ته ظرف از چیپس پوشانده شود. بهتر هم هست که چند عدد چیپس روی هم قرار نگیرند و هر لایه نهایتا یک یا 2 چیپس داشته باشد.

 

 

اگر دوست دارید چیپس و پنیرتان کمی خیس و خوشمزه‌تر باشد، مقدار خیلی کمی، در حد چند خط، سس قرمز یا مخلوط سس قرمز و سفید روی آن بریزید. حالا یک‌سوم از کالباسی که دارید را به‌شکل ورقه‌ای یا به‌شکل رنده شده یا حتی اسلایسی، روی سس‌ها گذاشته و روی آن را با پنیر پیتزا بپوشانید.

دوباره یک لایه چیپس، کمی سس، کوکتل یا کالباس و یک لایه نه‌خیلی زیاد هم قارچ سرخ شده قرار بدهید. بعد باز به کمک پنیر چدار یا پنیر پیتزا، روی آنها را بپوشانید.

در نهایت لایه آخر را به همین شکل، با این تفاوت که کالباس و فلفل رنگی را روی سس، سپس پنیر پیتزا و روی آنها مقداری ذرت بپاشید. برای تزئین می‌توانید چند گوجه گیلاسی هم قرار بدهید. حالا ظرف را در مایکرویور بگذارید.

زمانش را هم روی 3 الی 5 دقیقه تنظیم کنید. در واقع اینکه دقیقا چه مدت پختن آن طول بکشد به قدرت مایکرویو شما بستگی دارد. بنابراین بعد از گذشت 3 دقیقه، هر 30 ثانیه درش را باز کرده، به کمک یا چاقو لایه‌های زیرین ظرف را بررسی کرده و زمانی که متوجه شدید پنیر پیتزای لایه‌های آخری آب شده، ظرف را بیرون بیاورید.

حالا چیپس و پنیر خوشمزه تان را با سس قرمز و سفید و آویشن تزئین و میل کنید 🙂

غذای آماده

نکته: بعضی دوستان علاقه‌ای ندارند لایه‌های چیپس و پنیر تر باشد. به همین دلیل سس را میان لایه‌ها نریخته و صرفا کمی از آن را روی لایه نهایی می‌ریزند. این موضوع نسبتا به سلیقه شما مشخص می‌شود.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با طرز تهیه هات چیپس یا همان چیپس و پنیر آشنا شدیم. در آخر اگر سوال و نظری دارید در بخش نظرات منتظر شما هستم. راستی اگر دوست داشتید نگاهی به مقاله تفاوت پیتزای آمریکایی و ایتالیایی داشته باشید.