دوره آموزش باریستا

7,500,000 تومان
دوره آموزش باریستا آکادمی پیمونه اصفهان
98فروش
7,500,000 تومان

بعد از دوره کافی شاپ، دوره آموزش باریستا از جمله دوره‌هایی است که نه‌تنها در آموزشگاه پیمونه که در کل آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای کشور محبوبیت زیادی دارد. اول از همه اجازه بدهید به این سوال جواب بدهم: 

دوره باریستا با کافی شاپ چه تفاوتی دارد؟

در واقع دوره باریستا، به‌شکل تخصصی شما را وارد دنیای نوشیدنی‌های بر پایه قهوه می‌کند در حالی‌که دوره کافی شاپ صرفا در مورد موضوعات پایه‌ای و مبتدی است. مثلا در دوره کافی شاپ صرفا به اندازه یک نیم‌جلسه در مورد مفاهیم مرتبط به قهوه‌های دمی صحبت کرده و به طور سریع با انواع دستگاه‌های آن کار کردیم. اما در دوره باریستا به‌شکل تخصصی این روش عصاره‌گیری از قهوه را بررسی می‌کنیم و به طور کامل با تمامی دستگاه‌های آن کار خواهیم کرد.

سوالات متداول

آیا دوره باریستا، مدرک فنی و حرفه ای دارد؟

بله، شما پس از پایان دوره جهت دریافت مدرک فنی و حرفه ای به سازمان معرفی خواهید شد. این دوره دو مدرک از فنی و حرفهای دارد:

  • تهیه نوشیدنی ماشین اسپرسو
  • قهوه های دمی

که شما پس از موفقیت در آزمون کتبی و عملی این مدارک را دریافت خواهید کرد. مدارک سازمان فنی و حرفه ای بین المللی بوده و قابل ترجمه است.

پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش تجربه، قبل از این دوره در دوره کافی شاپ ثبت نام کنید.

اما اگر به دنبال مهارت های تخصصی قهوه هستید، دوره باریستا برای تان مناسب است. البته اصولا اغلب افراد ابتدا در دوره کافی شاپ ثبت نام کرده، مهارت های آن را می آموزند و سپس به دوره های تخصصی مثل دوره باریستا، دوره آموزش بار سرد در اصفهان، دوره لاته آرت در اصفهان و… میروند.

دوره آموزش باریستا اصفهان چند ساعت است؟

این دوره جامع و کامل، در 6 جلسه حضوری برگزار شده و هر جلسه شامل 4 ساعت آموزش است. پس این دوره با حدود 24 ساعت آموزش حضوری همراه است. البته بعد از دوره هم به گروهی که مدرس دوره ساخته وارد شده و آنجا میتوانید به شکل تخصصی در مورد مهارت باریستا، شناخت قهوه، رست و… بیاموزید.

نکته: هیچ آموزشگاهی وجود ندارد که برای دوره باریستا به شما مدرک فنی حرفه ای بدهد چراکه اصلا چنین مدرکی در این اداره وجود ندارد. 

نام حرفه

باریستای تخصصی

تعداد جلسات دوره

6 جلسه

میزان ساعت جلسات

24 ساعت حضوری

مدرک

گواهی پایان دوره از سازمان فنی و حرفه ای (2 مدرک)
تهیه نوشیدنی با ماشین اسپرسو
تهیه قهوه های دمی

ساعت ذکر شده در مدرک

هر مدرک 30 ساعت (مجموع 60 ساعت)

تعداد صفحات جزوه

گروه تلگرامی

نحوه آموزش

عملی همراه با تمامی تجهیزات کافه ای شامل دستگاه اسپرسو، دستگاه های دمی، لته و… .

مدرس

حسام یزدچی

دوره 6 جلسه‌ای آموزش باریستا در اصفهان

در دوره باریستا به‌شکل تخصصی روش عصاره‌گیری از قهوه را بررسی می‌کنیم و به طور کامل با تمامی دستگاه‌های آن کار خواهیم کرد. یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های دوره آموزش باریستا، سرفصل آموزش لته آرت است. به کمک آموزش‌های این بخش و البته در صورت تمرین، می‌توانید به یک لته آرتیست حرفه‌ای تبدیل شوید.

جلسه اول

مباحث تئوری شناخت دانه، آشنایی با میوه قهوه و پیدایش آن، ارزیابی قهوه با فرم استاندارد SCA

جلسه دوم

آشنایی با انواع ماشین اسپرسو و آسیاب ها، مهارت های باریستا، کالیبره کردن ماشین اسپرسو و آسیاب و عصاره گیری ایده‌آل اسپرسو

جلسه سوم

آشنایی با انواع متدهای دم‌آوری و دم افزارها، عصاره گیری ایده‌آل قهوه های دمی بر اساس چارت دم‌آوری و رفرکتومتر

جلسه چهارم

آشنایی با انواع پیچر، آشنایی با شیمی شیر، آموزش طرح‌های ابتدایی لاته آرت

جلسه پنجم

مرور تمامی موارد زیر مجموعه اسپرسو در منو، انواع فنجان و سایز مناسب برای هر محصول، مرور همه‌ی مباحث تئوری و عملی و رفع اشکال

جلسه ششم

شبیه سازی شرایط مسابقه ای برای آمادگی آزمون و داشتن ذهنیت نسبت به مسابقات باریستا