دوره تخصصی آموزش غذاهای هند و پاکستان

2,000,000 تومان
دوره آموزش غذاهای هندی در اصفهان
2فروش
2,000,000 تومان

امسال یکی از دوره‌های جدید و جذابی که در پیمونه برگزار شد، دوره آموزش غذاهای هندی بود. این دوره تک‌جلسه با استقبال شدید مخاطبان روبرو شد. دستورات و رسپی‌هایی که در این دوره آنها را یاد گرفتیم، به این شرح بود:

چیکن بریانی

صبر کنید، این غذا هیچ وجه اشتراکی با بریان اصفهانی خودمان ندارد! در واقع در غذاهای هندی بیشتر از 10 ها بریانی وجود دارد. چیکن بریانی یا همان chicken biryani یک غذای خوشمزه از ترکیب مرغ و برنج و چندین نوع ادویه هندی است که ظاهر جذابی هم دارد.

روغن جوش

روغن جوش، یک غذای کشمیری است. کشمیر در واقع ناحیه‌ای در شمال غربی شبه قاره هند محسوب می‌شود. این غذا از ترکیب گوشت درسته سرخ شده در روغن و یک‌سری ادویه‌های جذاب و معطر درست می‌شود.

مرغ حیدر آبادی

حیدآبادی‌ها در هند، یک جور تعصب خاص روی غذاهای‌شان دارند! یکی از مشهورترین دستورات غذایی این منطقه، همان مرغ حیدرآبادی است که مزه واقعا خاص و خوبی هم دارد. این غذا همراه با برنج دم کشیده درست می‌شود.

‌چانا ماسالا

‌چانا ماسالا، یک غذای ساده و البته خوشمزه دیگر در دوره آموزش غذاهای هندی بوده که مهم‌ترین جزء ترکیبش، نخود است. این غذا همراه با نان خورده می‌شود.

نان‌های خاص هندی

علاوه بر تمامی غذاها، در این دوره یاد می‌گیرید چطور 2 نوع نان هندی هم درست کنید. جالب اینجاست که می‌توانید این نان‌ها را همراه با چاتنی‌هایی که در همین دوره یاد می‌گیرید و بدون نیاز به هیچ چیز دیگر، میل کنید. (چاتنی چیزی شبیه به سس است.)

به جز این موارد، در این دوره نحوه درست کردن سالاد نودل هندی با چیلی و چاتنی سیب و پیاز کاراملی را هم یاد می‌گیرید.

نکته: در میان این دوره با چای ماسالای هندی هم پذیرایی شده و در صورت علاقه، دستور تهیه این چای هم به شما داده می‌شود.

نام حرفه

آموزش غذاهای هندی

تعداد جلسات

1 جلسه

نحوه آموزش

عملی با تمام تجهیزات

مدرس

حسین نجمی