اگر عاشق سمبوسه هستید اما از آن ترکیب همیشگی‌اش خسته شده‌اید، سمبوسه گوشت یکی از بهترین انتخاب‌هاست! این دستور در دوره آموزش فست فود در اصفهان هم آموزش داده شد. در ادامه طرز تهیه سمبوسه گوشت را به شما آموزش می‌دهم.

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه سمبوسه گوشت

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه سمبوسه گوشت

  • گوشت چرخ شده: 300 گرم
  • سیب زمینی: 3 عدد متوسط رو به بزرگ
  • فلفل دلمه سبز: 1 عدد بزرگ
  • ذرت پخته شده یا کنسرو ذرت: 2 ق غذاخوری
  • پیاز: 1 عدد متوسط رو به بزرگ
  • زردچوبه، فلفل سیاه و قرمز و نمک و ادویه کاری: به اندازه نیاز
  • رب گوجه: 1 ق غذاخوری
  • سبزی خشک معطر: 1 ق غذاخوری (ترخون و مرزه)
  • نان لواش یا نان سمبوسه: به تعداد دلخواه

نحوه درست کردن سمبوسه گوشت

خب، در مرحله اول باید سیب زمینی‌ها را به طور کامل بپزید. بعد از اینکه آنها را پوست کندید، آنها را با رنده یا گوشت کوب به طور کامل له و پوره می‌کنید. بعد از این، پیاز و فلفل دلمه را به‌شکل نگینی خرد می‌کنیم.

در یک تابه روغن ریخته و زمانی که روغن داغ شد، پیاز را به آن اضافه کرده و تا زمانی که شیشه‌ای شود، ادامه می‌دهیم. حالا گوشت چرخ شده را به پیاز اضافه کرده و تفت می‌دهیم. وقتی که متوجه شدید گوشت‌ها رنگ‌شان تغییر کرده، فلفل دلمه‌ای‌ها را به آنها اضافه کرده و منتظر می‌مانیم. بعد از کمی، ذرت‌هایی که قبلا پخته و الان خشک هستند را به مواد اضافه می‌کنیم.

دوباره بعد از گذشت کمی، این‌بار ادویه‌ها شامل نمک و فلفل و زردچوبه و کاری و همینطور سبزیجات خشک را اضافه می‌کنیم و دوباره به همه مواد اجازه سرخ شدن می‌دهیم. وقتی که بوی خامی فلفل رنگی و ادویه‌ها گرفته شد، رب را اضافه کرده و تا زمانی که بوی آن گرفته و رنگش آزاد شود، ادامه می‌دهیم. در این مرحله سیب زمینی‌های له و پوره شده را به مرور به مواد اضافه می‌کنیم.

وقتی که همه مواد در تابه با هم مخلوط شده و یک‌دست شدند و البته مطمئن شدید که همه مواد از جمله گوشت و سیب زمینی به طور کامل پخته، تابه را از روی حرارت بردارید. حالا مواد را در میان نان سمبوسه بگذارید.

اصولا باید نان‌های سمبوسه به‌شکل مثلثی باشند اما می‌توانید آنها را مستطیلی هم درست کنید. بعد از قرار دادن مواد در میان نان، نان‌ها را در روغن کمی که در ته یک تابه دیگر داغ شده قرار داده و تمامی زوایایش را سرخ می‌کنید. تمام شد!

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با هم طرز تهیه سمبوسه گوشت را یاد گرفتیم و تمام نکاتش را خواندیم. در آخر اگر سوالی داشتید در بخش نظرات منتظر شما هستم. راستی اگر دوست داشتید نگاهی هم به صفحه دوره آشپزی در اصفهان داشته باشید.