اجازه بدهید حداقل با شما صادق باشم، من به معنای واقعی از نودل متنفرم ._. اما خب به تقاضای مخاطبان آموزشگاه آشپزی پیمونه این بار نه نودل که قرار است به شما نحوه و طرز تهیه پیتزای نودل را آموزش بدهم. در همین حین به خودم قول می‌دهم بعد از اتمام مقاله، بیرون بروم و یک پیتزای آمریکایی یا ایتالیایی خودم را مهمان کنم.

طرز تهیه پیتزای نودل؛ مواد لازم

طرز تهیه پیتزای نودل؛ مواد لازم

خب در مرحله اول باید مواد لازم را آماده کنید:

  1. نودالیت: 2 بسته یا در صورت علاقه، 3 بسته.
  2. آرد: 3 ق غذاخوری
  3. ماست: به اندازه یک لیوان
  4. تخم مرغ: یک عدد
  5. پنیر موزارلا یا همان پنیر پیتزا: به اندازه‌ای که دوست دارید
  6. فلفل دلمه‌ای و کالباس و قارچ و نمک و فلفل و آویشن و ذرت: به اندازه دلخواه

آموزش پخت پیتزای نودلیت

خب، روی بسته بندی نودل‌ها یک دستور برای پخت‌شان وجود دارد که شامل آب‌پز کردن و آب‌کش کردن است. این کار را انجام بدهید. بعد از آن ماست و تخم مرغ را در ظرفی مخلوط کرده و در همین حین به آن‌ها به اندازه دلخواه آویشن و فلفل هم بزنید. بعد از مخلوط شدن، نودل‌های آب‌کش شده را در این مواد بریزید تا مواد به خوردشان برود. حالا نودل‌ها را در ظرف پیتزا بریزید. در واقع اینجا باید نودل را مثل خمیر پیتزا در کف ظرف پهن کنید. البته از قبل کف ظرف را با روغن چرب کنید. همینطور حواس‌تان باشد که این به اصطلاح خمیر پیتزا، خیلی کلفت نشود.

در مرحله بعدی یک لایه پنیر پیتزا روی نودل بریزید و کمی با دست فشارش بدهید. حالا به سراغ کالباس رفته و به اندازه دلخواه از آن روی پیتزا بریزید. مرحله بعدی نوبت قارچ و فلفل دلمه‌ای و ذرت است. در ضمن اگر دوست داشتید می‌توانید قارچ و فلفل دلمه را از قبل تفت بدهید.

دوباره پنیر پیتزا ریخته، کمی پنیر را فشار بدهید و روی پیتزا را با قارچ یا کالباس، سوسیس و… تزئین کنید. در نهایت پیتزا را در فر با دمای 180 درجه سانتیگراد بگذارید. بهتر است از قبل فر را گرم کرده باشید. این پیتزا بین 25 الی 30 دقیقه آماده می‌شود.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با نحوه و طرز تهیه پیتزای نودل آشنا شدیم. در آخر اگر سوال و نظری داشتید در بخش نظرات منتظر شما عزیزان هستم. راستی اگر دوست داشتید نگاهی به دوره آموزش فست فود بیندازید.