فکر کنم اگر از املت گوجه به عنوان یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی اسم ببرم، به هیچ عنوان اغراق نکرده‌ام! درست است که خیلی‌ها از آن با اسم املت قهوه خانه ای یاد می‌کنند اما به نظرم پخت آن محدود به هیچ مکانی نیست. در هر حال در این مقاله با من همراه باشید تا به آموزش پخت املت حرفه ای بپردازیم.

مواد لازم برای املت گوجه حرفه ای

مواد لازم برای املت گوجه حرفه ای

خب، دستوری که در ادامه می‌گویم برای تهیه املت مناسب 2 نفر است. اگر خواستید می‌توانید آن را به راحتی کم و زیاد کنید:

  • گوجه: 4 عدد گوجه نسبتا بزرگ
  • پیاز: 1 عدد متوسط (اگر دوست داشتید می‌توانید پیاز را حذف کنید اما خب پیشنهاد می‌کنم حداقل یک بار امتحانش کنید!)
  • تخم مرغ: 2 عدد
  • فلفل دلمه ای: 1 عدد کوچک (اگر دوست داشتید آن را حذف کنید.)
  • زردچوبه، ادویه کاری، نمک، فلفل سیاه، آویشن و روغن: به اندازه دلخواه

شروع کنید

خب، در مرحله اول باید پیازها را با چاقو به‌شکل نگینی خورد کنید. در تابه‌ای که از قبل گرم شده و روغن هم در آن ریخته‌اید، این پیازها را سرخ کنید. بعد از گذشت مدتی که پیازها به اندازه کافی سرخ شد، کمی زردچوبه و کاری به آن‌ها اضافه کنید.

اضافه کردن گوجه به املت

خب، در مرحله بعد بهتر است گوجه‌ها را پوست گرفته و سپس به شکل ریز خرد یا حتی رنده‌شان کنید و روی پیازها بریزید. کمی با هم مخلوط کرده و درب تابه را بگذارید. اینجا باید حرارت زیر تابه کم باشد تا گوجه‌ها به مرور آب بیندازند. اگر هم عجله دارید، درب آن را نگذارید و حرارت را زیاد کنید تا آب آن سریع تبخیر شود.

نکته: اگر علاقه دارید فلفل دلمه‌ای هم به املت‌تان اضافه کنید، باید بعد از کمی که گوجه آب انداخت، فلفل‌ها را به‌شکل نگینی در تابه بریزید. بعد از این‌هم باید صبر کنید تا هم آب گوجه تبخیر شود، هم فلفل و گوجه‌ها کاملا نرم شود.

مرحله نهایی

املت گوجه

خب، تخم مرغ‌ها را به شکل جداگانه در یک ظرف دیگر بشکنید و کمی هم بزنید. بعد از این همه‌شان را به گوجه‌هایی که آب‌شان تبخیر شده و دیگر مواد اضافه کنید.در این مرحله می‌توانید دیگر ادویه‌ها مثل نمک و آویشن و… را هم اضافه کنید. در نهایت می‌توانید مواد را دائم هم بزنید تا یا اجازه بدهید بدون نیاز به هم خوردن، مخلوط شده و زمانی که فکر کردید به اندازه کافی پخته شده، زیر تابه را خاموش کنید. پیشنهاد می‌کنم این مخلوط جذاب را با نان تازه یا حداقل نانی که کمی روی حرارت گرم شده میل کنید.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با نحوه تهیه املت حرفه ای آشنا شدیم. در آخر اگر سوال و نظری داشتید در بخش نظرات منتظر شما هستم.