می‌دانم، شاید در نگاه اول تصور کنید این یک تیتر زرد است و کسی نمی‌تواند پودر کاپوچینو را در خانه درست کند. اما اینطور نیست! در این مقاله که در ادامه مقالات آموزشی مرتبط به دوره کافی شاپ است، می‌خواهم به شما نحوه درست کردن پودر کاپوچینو در منزل را آموزش بدهم.

برای ساخت کاپوچینو به چه چیزهایی نیاز داریم؟

قهوه فوری
قهوه فوری
  • پودر شیر خشک
  • قهوه فوری (نسکافه)
  • شکر

دقت کنید، بهتر است به جای خرید شیر خشک‌های گران‌قیمت از داروخانه، به قهوه‌فروشی‌ها رفته و از آنها شیر خشک فله‌ای بخرید.

در مورد قهوه فوری هم پیشنهاد می‌کنم به سراغ نسکافه فله‌ای رفته و البته قهوه فوری کلاسیک بخرید. چون نسکافه‌های گلد کمی مزه ترش دارند و این باعث می‌شود پودر کاپوچینو خوشمزه‌ای نداشته باشید.

در مورد شکر هم بهتر است کمی قبل از ترکیب کردنش با مواد بالا، آن را با مخلوط‌کن ریز کنید. البته نه آنقدر که به اندازه پودر قند ریز شود. به حدی که اندازه‌اش نصف یا یک‌سوم حد عادی شود.

چطور مواد را مخلوط کنیم؟

ما به 2 دلیل اقدام به درست کردن پودر کاپوچینو به‌شکل دستی می‌کنیم:

  • اول از همه اینکه هزینه‌ها را کاهش بدهیم،
  • در درجه دوم اینکه بتوانیم مزه دلخواه را به دست بیاوریم!

بنابراین پیشنهاد می‌کنم به جای استفاده از یک دستور ثابت، خودتان آنقدر مواد را با تناسب‌های مختلف ترکیب کنید تا در نهایت به یک ترکیب مناسب برسید. به طور کلی هم باید شیر خشک بیشترین بخش پودر را تشکیل بدهد، سپس نسکافه و شکر به اندازه دلخواه به آن اضافه شود.

 

بیشتر بخوانید: تفاوت لاته و کاپوچینو

بیشتر بخوانید: لاته یا لاته آرت چیست؟

 

آیا می‌توانیم پودر کاپوچینو را مزه دار کنیم؟

بهترین راهکار برای مزه‌دار کردن پودر کاپوچینو، این است که شیر خشک طعم‌دار تهیه کنید. این شیر خشک‌ها را می‌توانید از داروخانه بخرید. همینطور ممکن است اضافه کردن طعم دهنده‌های پودری و حتی پودر میوه خشک، باعث تغییر طعم شود.

نکته: در صورت نیاز می‌توانید به این ترکیب‌ها، پودر کاکائو یا حتی هات چاکلت هم اضافه کنید.

آیا می‌توان شیر خشک و نسکافه را هم در خانه درست کرد؟

شیر خشک

ببینید، فرآیند تولید شیر خشک و همینطور قهوه فوری، یک فرآیند نسبتا پیچیده است. مثلا برای ساخت شیر خشک، در فرآیندی آب آن را تبخیر می‌کنند یا برای ساخت قهوه فوری، به کمک یک‌سری صفحات آب قهوه عصاری‌گیری شده را تبخیر کرده و مابقی را به‌شکل پودر برداشت می‌کنند. بنابراین بهتر است به راحتی آنها را خریداری کنید.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با نحوه درست کردن پودر کاپوچینو آشنا شدیم و فهمیدیم چطور و اصلا چرا باید آن را در خانه درست کنیم. در نهایت اگر سوال و نظری داشتید در بخش نظرات منتظر شما هستم.

دوره آموزش باریستا

98
7,500,000 تومان

دوره آموزش کافی شاپ

108
6,700,000 تومان

دوره آموزش لاته آرت

22
5,000,000 تومان