در کمال خجالت باید بگویم از آن‌دسته افرادی هستم که حاضرم یک بشقاب سس آلفردو را بدون هیچ گونه پاستا یا مواد دیگری، بخورم! راستش را بخواهید اصلا علاقه شدید من به پاستاها، قبل از اینکه حتی در دوره آشپزی ایتالیایی شرکت کنم، به خاطر آشنایی‌ام با سس آلفردو در یک کافی شاپ بود!

در هر حال، امروز می‌خواهم با تمام اشتیاق، طرز تهیه این سس خوشمزه را به شما آموزش بدهم، حالا اینکه بخواهید از آن برای تهیه پاستا استفاده کنید یا اینکه مثل من در گوشه اتاق خواب‌تان و در خفا انگشت‌انگشت مزه‌اش کنید، به خودتان برمی‌گردد.

طرز تهیه سس آلفردو

طرز تهیه سس آلفردو

خب، اول از همه مواد لازمی که برای تهیه سس می‌خواهیم، به این شرح است:

  • خامه صبحانه: 4 قاشق غذاخوری،
  • کره: 30 گرم،
  • جعفری خرد شده: 2 قاشق غذاخوری،
  • سیر رنده: 1 قاشق مرباخوری،
  • پنیر پارمسان: 3 قاشق غذاخوری

 

 

نحوه تهیه

در مرحله اول، زیر تابه را روشن کنید، حرارت به شدت کم باشد. حالا کره را داخل آن بیندازید تا آب شود. دقت کنید که نباید کره بسوزد، بنابراین حرارت بسیار کم باشد. بعد از این که کره آب شد، خامه را به آن اضافه کنید. حواس‌تان باشد که خامه خیلی مستعد سوختن است! بنابراین با حرارت پایین، آن را با کره آب‌شده روی اجاق هم بزنید تا یک مایع یک‌دست به وجود بیاید. همین که مایع یک‌دست شد کافی است و نیاز به جوش خوردن آن نیست.

بعد از این پنیر و سیر را روی مایع می‌ریزیم. در این مرحله برای جلوگیری از ته گرفتن، باید دائم مخلوط را هم بزنیم. این کار را تا زمانی ادامه می‌دهیم که باز یک مایع یک‌نواخت مشاهده کنیم. بعد از این جعفری را اضافه کنید چند بار هم بزنید تا مخلوط شوند. همین! شعله را خاموش کنید.

سس آلفردو و پاستا

با توجه به نوع خامه و دیگر موادی که استفاده می‌کنید، ممکن است مزه برای‌تان دلخواه نباشد. اما اصولا به دلیل نمکی بودن پنیر پارمسان، این سس خوشمزه بوده و نیاز به افزودنی دیگری ندارد.

در ادامه می‌توانید این سس را روی پاستا ریخته و حتی پاستاهای آب پز شده و آب در رفته را کمی در آن هم بزنید.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله از سایت آموزشگاه آشپزی پیمونه رسیدیم. در این مقاله نحوه تهیه سس آلفردو را یاد گرفتیم. در آخر و در بخش نظرات، برایم بنویسید که واقعا برای پاستا آن را درست کردید یا مثل من برایش برنامه دیگری داشتید؟

🙂