اگر بگویم کروکت‌ها برای خودشان یک دنیا هستند، دروغ نگفته‌ام! در واقع از کروکت‌ها بیشتر به عنوان فینگرفود استفاده می‌شود اما خب می‌توان به عنوان یک وعده غذایی کامل روی‌شان حساب کرد. با توجه به اینکه در دوره آموزش فست فود در اصفهان دستور پخت کروکت مرغ را داشتیم، در این مقاله دستور درست کردن آن را به‌شکل مخصوص در اختیارتان می‌گذارم. راستی قبلا کروکت برنج را هم آموزش داده‌ام.

مواد لازم و نحوه تهیه کروکت مرغ

مواد لازم و نحوه تهیه کروکت مرغ

  • مرغ: سینه مرغ حدود 750 گرم
  • تخم مرغ متوسط: 2 عدد
  • آرد سوخاری: به اندازه یک لیوان
  • آرد سفید: به اندازه آرد سوخاری
  • سیر: 2 حبه متوسط
  • پنیر پیتزا، نمک، فلفل سیاه و جعفری: به اندازه نیاز

طرز تهیه کروکت مرغ

هدف این است که گوشت سینه مرغ کاملا له و ترکیب شود. بنابراین ابتدا آن را بی‌استخوان کنید، سپس یا یکی‌دو بار با چرخ گوشت چرخش کنید یا با غذاساز آن را بزنید. سیر را رنده کرده، همراه با نمک و فلفل به گوشت اضافه کرده و با دست ورز بدهید. باید در نهایت به یک بافت منسجم برسید.

پیچیدن کروکت مرغ

مواد آماده شده را به اندازه گردوهای بزرگ در وسط دست قرار داده و به شکل دایره یا بیضی پهن کنید. در میان آن کمی پنیر پیتزا قرار بدهید و دوباره مواد را جمع و گِرد کنید. بعد از اینکه تمامی مواد را به این شکل در آوردید، آنها را در یخچال قرار بدهید.

بعد از گذشت 1 ساعت، تخم مرغ‌ها را با چنگال یا همزن بالونی هم بزنید تا بافت یکنواختی به دست بیاید. 2 ظرف دیگر آماده کرده، در یکی آرد سوخاری و در دیگری آرد سفید بریزید. حالا ابتدا کروکت‌ها را در آرد، بعد در تخم مرغ و در نهایت در پودر سوخاری بزنید. حالا یکی‌یکی آنها را در روغن بیندازید.

دقت کنید، کروکت مرغ باید در روغن شناور شود. بنابراین حداقل روغن باید تا روی سطح آن را پوشانده باشد. می‌توانید روغن را در یک ظرف کوچک مثل شیرجوش بریزید که حجم کم‌تری نیاز داشته باشید. در ضمن روغن خیلی داغ نباشد که روی کروکت مرغ سوخته و مغزش خام باشد. در نهایت کروکت‌ها را تزئین کرده و با سس خردل و کچاپ میل کنید.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با طرز تهیه کروکت مرغ آشنا شدیم. در آخر اگر سوال و نظری داشتید در بخش نظرات منتظر شما هستم. راستی اگر دوست داشتی نگاهی هم به دوره غذاهای ایتالیایی در اصفهان داشته باشید.